Media o nas

Współautorka „Dubiów Rodzin”: liberalna interpretacja Amoris laetitia odbiera motywację do pokonywania małżeńskich trudności

Gośćmi poniedziałkowego programu Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać” byli: współautorka listu „Wątpliwości Rodzin” Natalia Zimniewicz; teolog i publicysta z „Laboratorium Więzi” Sebastian Duda oraz teolog i publicysta z „Do Rzeczy” oraz Telewizji Republika Tomasz Terlikowski. Program poświęcony został kryzysowi Kościoła oraz atakom, również fizycznym, na Kościół – także w Polsce – ze strony skrajnej lewicy.

http://www.pch24.pl/wspolautorka-dubiow-rodzin–liberalna-interpretacja-amoris-laetitia-odbiera-motywacje-do-pokonywania-malzenskich-trudnosci,59193,i.html

 
Podpisz list rodzin „Families’ Doubts”

„Po długich modlitwach i rozeznaniu postanowiliśmy zabrać głos w dyskusji na temat Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w kolejnych związkach i interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Dzielimy się swoimi przemyśleniami i obawami dotyczącymi praktycznych skutków wdrażanych liberalnych rozwiązań.” Piszą małżonkowie z kilkunastu polskich rodzin z różnych ruchów i wspólnot na stronie familiesdoubts.com.

http://www.piens.pl/rodzina/podpisz-list-rodzin-families-doubts,6138

 
Polen: Zweite Initiative gegen Amoris laetitia – „Families’ Doubts”

Polska inicjatywa rodzin doceniona w Niemczech.

http://www.vaticanhistory.de/wordpress/?tag=richtlinien-der-argentinischen-bischoefe

Wywiad Grzegorza Górnego ze współautorką listu rodzin w telewizji wPolsce.pl

Polskie małżeństwa piszą do Papieża ws. „Amoris laetitia”: Mamy obawy wobec liberalnych interpretacji

List Wątpliwości Rodzin (ang. Families’ Doubts) jest adresowany do Ojca Świętego Franciszka, a także do wszystkich biskupów i kardynałów Kościoła katolickiego. List powstał z inicjatywy polskich małżeństw, zaniepokojonych liberalnymi interpretacjami adhortacji apostolskiej „Amoris laetita”.

Inicjatorzy wskazują na szereg zagrożeń związanych z taką właśnie liberalną interpretacją „Amoris laetitia”. – Myślimy przede wszystkim o opuszczonych małżonkach. Są oni stawiani w dramatycznej sytuacji, po rozgrzeszeniu ich współmałżonka po sakramencie spowiedzi. Pozostawiony małżonek nie ma jak się odnaleźć. To miłosierdzie, które jest tutaj szkieletem całego sposobu myślenia, jest tylko dla jednej strony – tłumaczy dr Natalia Zimniewicz, jedna z inicjatorek listu.

https://dorzeczy.pl/58949/Polskie-malzenstwa-pisza-do-Papieza-ws-Amoris-laetitia-Mamy-obawy-wobec-liberalnych-interpretacji.html

 
Spór o „Amoris Laetitia” Rodziny włączają się do dyskusji teologów

Dyskusje na temat “Amoris laetitia” mają charakter głównie teologiczny. Niemal w ogóle nie pojawia się w nich natomiast praktyczny aspekt problemu, a zwłaszcza jego konsekwencje dla rodzin, małżonków i dzieci. Zwolennicy dokonania zmian w Magisterium Kościoła jakby nie przewidują egzystencjalnych, rodzinnych i społecznych konsekwencji proponowanej przez siebie rewolucji. (…) Warto podkreślić, że często zwolennikami liberalnych zmian są księża, którzy nie mają pojęcia o rzeczywistym funkcjonowaniu katolickich małżeństw.
Dlatego dobrze się stało, że w dyskusji na temat “Amoris laetitia” zabrali głos nie tylko duchowni, lecz także same małżeństwa, których wspomniany dokument dotyczy w największym stopniu. Mam na myśli list otwarty rodzin do papieża, biskupów i księży, którego autorami są świeccy katolicy w Polsce.

 
Rodziny piszą do papieża Franciszka. Chodzi o ‚Amoris Laetitia’. Wciąż można składać podpisy

Na stronie familiesdoubts.com pojawił się „List Wątpliwości Rodzin” („Families’ Doubts”), który kierowany jest do papieża Franciszka oraz wszystkich biskupów i kardynałów Kościoła katolickiego. Jak czytamy na stronie: „Powstał on z inicjatywy osób świeckich podkreślających piękno adhortacji apostolskiej Amoris laetitia, ale także wyrażających swoje obawy wobec liberalnych interpretacji tego dokumentu”.

 
Apel rodzin do hierarchów Kościoła w kwestii „katolickiej bigamii”

Naszym zdaniem, jest to jakiś rodzaj katolickiej bigamii – mówiła o liberalnym odczytaniu adhortacji Amoris Laetitia Natalia Zimniewicz. Współautorka listu „Wątpliwości Rodzin” gościła w programie internetowej telewizji wPolsce, zatytułowanym „Między Matrixem a Krucyfiksem”. (…)

Natalia Zimniewicz, współinicjatorka jednego z najnowszych przedsięwzięć podjętych przez wiernych, czyli listu „Wątpliwości Rodzin” (Families’ Doubts) przybliżyła ideę przyświecającą tej akcji. Jest to apel adresowany do papieża Franciszka oraz wszystkich hierarchów Kościoła, w związku z konsekwencjami opublikowania adhortacji Amoris Laetitia. – Wyrażamy pewne zaniepokojenie interpretacjami dopuszczającymi udzielanie Komunii świętej osobom po rozwodzie, które żyją w kolejnych związkach i deklarują, że nie chcą żyć w czystości ani starać się o przestrzeganie dotychczasowego nauczania Kościoła – wyjaśniała.

 
 
Powstały „dubia rodzin”. List małżeństw do Franciszka

Liberalne interpretacje adhortacji apostolskiej Amoris laetitia osłabiają motywację do pokonywania małżeńskich trudności, zachęca do rozwodów i przyspiesza proces rozpadu rodzin – alarmują inicjatorzy „Listu Wątpliwości Rodzin”. Pismo skierowane do papieża Franciszka oraz hierarchów można poprzeć na stronie familiesdoubts.com.

 
Czy Kościół ma błogosławić bigamię?

Przekaz lewicowy na temat przyjmowania Komunii Świętej przez osoby po rozwodzie według interpretacji argentyńskiej nakazuje okazywanie współczucia wobec tych osób i zawiera oskarżenia o brak miłosierdzia, formułowane wobec tych, którzy krytykują to rozwiązanie. Stojący na straży tradycyjnej nauki Kościoła są tu prezentowani jak przysłowiowe psy ogrodnika, których temat w ogóle nie dotyczy, ale zabraniają udzielania czegoś dobrego (w tym przypadku Komunii Świętej) drugiemu człowiekowi. Retoryka ta jest jednak wybiórcza i nieuczciwa. Wprowadza w błąd, gdyż nie tłumaczy do końca, na czym te reguły mają polegać w praktyce. Ludzie nie są informowani, że mogą boleśnie zapłacić za dramatyczne konsekwencje tych rozwiązań.

 
Powstały „dubia rodzin”. List małżeństw do Franciszka

Inicjatorzy „Listu Wątpliwości Rodzin”, to przedstawiciele zwyczajnych rodzin, którzy po długich modlitwach i rozeznaniu postanowili zabrać głos w dyskusji na temat dopuszczania do Komunii św. osób rozwiedzionych, żyjących w kolejnych związkach. Dyskusję tę wywołała publikacja adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Niepokój rodzin podsyciły wytyczne biskupów regionu Buenos Aires, w których dopuszczają oni rozgrzeszenie i Komunię św. dla osób po rozwodzie, żyjących w nowych związkach przy odrzuceniu postanowienia życia w czystości.

Udostępnij na facebooku
  • 237
    Shares